KONST / Litografier / Litografier 14332060
*
nr 1433 2060
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Litografier, 5 st, Numrerade, 200-upplaga. Bladets mått: 44x63cm, oramade lösa blad. Signerad
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 19:57:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 10:26:22
1
1.100 kr
22/11 19:43:26
2
800 kr
22/11 19:43:26
1
900 kr (Budbetjänt)
22/11 19:43:53
2
1.000 kr
22/11 19:43:53
1
1.100 kr (Budbetjänt)
22/11 19:44:05
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans viksten litografier numrerade svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
*
Hans Viksten
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1433 2060
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Litografier, 5 st, Numrerade, 200-upplaga. Bladets mått: 44x63cm, oramade lösa blad. Signerad
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/11 10:26:22 | 1 | 1.100 kr |
22/11 19:43:26 | 2 | 800 kr |
22/11 19:43:26 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
22/11 19:43:53 | 2 | 1.000 kr |
22/11 19:43:53 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
22/11 19:44:05 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
22 nov
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Slas Stig Claesson, Corneille, Lena Cronqvist, Erland Cullberg, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö E ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans viksten litografier numrerade svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28